wtorek, 13 października 2015

Antychryst (2009) - Antichrist

Horror   Niemcy|Francja|Dania   1g.40m.


Światowej sławy psychiatra i jego młoda żona, badająca historie czarownic w średniowieczu, wyjeżdżają do domu na odludziu, by zaszyć się przed światem i zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami.
Zamiast ukojenia znajdą tam jednak niszczycielską moc sięgającą początków świata. Będą musieli stawić czoła potężnej i przerażającej sile, z której istnienia nie zdawali sobie sprawy. Willem Dafoe ("Ostatnie kuszenie Chrystusa", "Spiderman") i Charlotte Gainsbourg ("21 gramów") w horrorze twórcy kultowego "Królestwa" i "Przełamując fale" Larsa von Triera. Przełomowe efekty specjalne studia Platige Image, niesamowite zdjęcia Anthonego Dod Mantle, nagrodzonego Oscarem za film "Slumdog. Milioner z ulicy". To wszystko zapowiada rewolucyjny film grozy na miarę "Dziecka Rosemary" Polańskiego i "Lśnienia" Kubricka.Reżyseria:   Lars von Trier
Scenariusz:   Lars von Trier
 

Obsada:

Willem Dafoe Willem Dafoe
On
Charlotte Gainsbourg Charlotte Gainsbourg
Ona

Storm Acheche Sahlstrøm
Nic

 

TRAILER:Dodatkowe informacje:

PREMIERA: 2009-05-29 (kino), 2009-05-18 (świat), 2009-10-09 (dvd)
KRAJ PRODUKCJI: Dania | Niemcy | Francja
GATUNEK: Horror
CZAS TRWANIA: 100 minut 
BUDŻET: 11 000 000 USD 
 
PODSUMOWANIE: Produkcja ze wspaniałym aktorem jakim jest Willem Dafoe niestety już nie tak wspaniała jak sam aktor. Film nudny jak na horror za wiele się w nim nie dzieje. Wielkie rozczarowanie z trudem można wytrzymać do napisów końcowych.
 
OCENA FILMU:
FABUŁA: 3/10
AKTORZY: 4/10
MUZYKA: 3/10
SCENOGRAFIA: 3/10
EFEKTY SPECJALNE: 3/10
 
OCENA OGÓLNA: 3/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceny:

Oceny:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...