sobota, 26 grudnia 2015

Zakonnica (2005) - La monja

Horror     Hipszania     1g. 41m.                      
Pozornie zwykła szkoła. Pozornie sześć zwykłych 15-latek. Przerażająca prawda jest taka, że każdego dnia dziewczyny są terroryzowane i maltretowane przez okrutną zakonnicę. Pewnego dnia zakonnica odkrywa, że jedna z dziewczyn jest w ciąży. Próbuje ją?oczyścić?. Jej przyjaciółki patrząc na torturowaną w okropny sposób koleżankę, decydują się jej pomóc.
Zakonnica znika, a kilka dni później, szkoła zostaje zamknięta z nie do końca jasnych powodów. 17 lat później. Każda z dziewczyn poradziła sobie z odbudowaniem swojego życia. Nie kontaktują się ze sobą, żeby nie wspominać tamtych okropnych dni. Ale pewnej nocy jedna z nich zostaje brutalnie zamordowana. Po kilku dniach następna. Pozostałe wiedzą, że zakonnica wróciła żeby się mścić. Decydują się stawić jej czoła. Jedynym sposobem by ją pokonać jest wrócić do starej, zamkniętej szkoły. Eva, 17 letnia córka jednej z zamordowanych kobiet, przyłącza się do nich ze swoimi przyjaciółmi. Wkrótce odkrywa przerażające fakty ze swojej przeszłości.Reżyseria:   Luis de la Madrid
Scenariusz:   Manu Diez
 
 

Obsada:

Belén Blanco Belén Blanco
Julia
Alistair Freeland
Joel
Anita Briem Anita Briem
Eva
Cristina Piaget Cristina Piaget
Siostra Úrsula
Paulina Gálvez Paulina Gálvez
Zoe
Manu Fullola Manu Fullola
Gabriel
Teté Delgado Teté Delgado
Cristy
Oriana Bonet Oriana Bonet
Eulalia

TRAILER:

 

 

Dodatkowe informacje:

PREMIERA: 2006-05-10 (kino), 2005-05-12 (świat)
WYTWÓRNIA:
Fantastic Factory (Filmax)
Filmax Group
Future Films
KRAJ PRODUKCJI: Hiszpania
GATUNEK: Horror 
 
PODSUMOWANIE: O dziwo nawet znośny film. Czytając te wszystkie komentarze spodziewałem się badziewia i na szczęście te komentarze nie potwierdziły się. Momentami film naprawdę trzyma w napięciu, klimat też swój specyficzny. Nie jest to produkcja roku ale spokojnie można obejrzeć. Film dość oryginalny i zaskakujące zakończenie.  
 
OCENA FILMU:
FABUŁA: 6/10
AKTORZY: 5/10
MUZYKA: 5/10
SCENOGRAFIA: 5/10
EFEKTY SPECJALNE: 6/10
 
OCENA OGÓLNA: 5/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceny:

Oceny:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...