niedziela, 4 września 2016

Na własną rękę (2002) - Collateral Damage

Akcja     USA     1g. 45m.


Grody Brewer (Arnold Schwarzenegger), strażak z Los Angeles, jest szczęśliwym człowiekiem. Wierzy w swoją pracę, z ofiarnością ratuje ludzi z płomieni, ma też wspaniałą rodzinę: piękną żonę i ukochanego synka.
Pewnego dnia świat Berwera wali się w gruzy: żona i syn giną w zamachu bombowym na konsulat Kolumbii. Celem byli oficerowie CIA i kolumbijscy notable prowadzący wojnę z narkotykowymi kartelami. Rodzina Brewera znalazła się po prostu w niewłaściwym miejscu i czasie, a nieszczęsny strażak był świadkiem ich śmierci. Do zamachu przyznaje się przywódca lewackiej partyzantki z Kolumbii, krwawy terrorysta znany jako El Lobo czyli Wilk (Clif Curtis). Okazuje się też, że tuż przed wybuchem Brewer widział El Lobo, a nawet z nim rozmawiał. Prowadzący dochodzenie w sprawie masakry agent Brandt (Elias Koteas) zbywa jednak zrozpaczonego strażaka. Brewer szybko orientuje się, że ze względów politycznych śledztwo będzie się ślimaczyć, a być może CIA w ogóle zrezygnuje ze ścigania El Lobo. Postanawia więc wziąć sprawę we własne ręce. Wyrusza samotnie do Kolumbii, by osobiście wyrównać rachunki z mordercą.Reżyseria:   Andrew Davis
Scenariusz:   David Griffiths
 


Obsada:

Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger
Gordy Brewer
Francesca Neri Francesca Neri
Selena Perrini
Elias Koteas Elias Koteas
Agent Peter Brandt
Cliff Curtis Cliff Curtis
Claudio Perrini
Jsu Garcia Jsu Garcia
Roman
Tyler Posey Tyler Posey
Mauro
Shelley Malil Shelley Malil
Doktor
Rodrigo Obregón Rodrigo Obregón
Rodrigo

 

TRAILER:

 

Dodatkowe informacje:

PREMIARA: 2002-04-19 (kino), 2002-02-04 (świat) 
KRAJ PRODUKCJI: USA 
GATUNEK: Akcja 
CZAS TRWANIA: 105 minut 
BUDŻET: 85 000 000 USD
 
PODSUMOWANIE: Nie jest to film górnych lotów ale warto obejrzeć go choćby dla Schwarzeneggera który jak zwykle trzyma fason jak w każdym jego filmie. Choć nie jest to głośna produkcja to śmiało można polecić.
 
OCENA FILMU:
FABUŁA: 6/10
AKTORZY: 6/10
MUZYKA: 5/10
SCENOGRAFIA: 6/10
EFEKTY SPECJALNE: 6/10
 
OCENA OGÓLNA: 6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceny:

Oceny:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...