sobota, 1 października 2016

Paranormal Activity: Inny wymiar (2015) - Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Horror     USA     1g. 35m.  Wydaje się, że to nie dom odwiedzały duchy, nawiedzona jest… TA rodzina. Po przeprowadzce w nowe miejsce, daleko od domu, po którego ścianach spłynęło tyle krwi, Katie (Katie Featherston, jedyna aktorka, która pojawia się w każdej części serii) i jej rodzina próbuje rozpocząć nowe życie w spokojnym Palo Alto w słonecznej Kalifornii.
Ale słońce wybrzeża nie rozjaśni mroku tajemnic, które sprawiają, że duchy podążają za rodziną Katie.


Reżyseria:   Gregory Plotkin
Scenariusz,


Obsada:


Chris J. Murray Chris J. Murray
Ryan

Brit Shaw Brit Shaw
Emily

Ivy George Ivy George
Leila

Dan Gill Dan Gill
Mike

Olivia Taylor Dudley Olivia Taylor Dudley
Skyler

Chloe Csengery Chloe Csengery
Katie

Jessica Tyler Brown Jessica Tyler Brown
Kristi

Don McManus Don McManus
Kent

 

TRAILER:


 

Dodatkowe informacje:

PREMIERA: 2015-10-30 (kino), 2015-10-21 (świat)
WYTWÓRNIA:
Paramount Pictures
Blumhouse Productions
KRAJ PRODUKCJI: USA
GATUNEK: Horror
CZAS TRWANIA: 95 minut
 
PODSUMOWANIE: Tą serię po prostu trzeba lubić... tak samo jak ten typ horroru..."Inny wymiar" to chyba jednak lekkie rozczarowanie, choć nie ma tragedii. Cały urok "Paranormal Activity" brał się przecież z ograniczeń formy, z pomysłowej inscenizacji, ze straszenia tym, czego nie widać. W najgenialniejszej scenie pierwszej części do zmrożenia krwi w naszych żyłach wystarczył reżyserowi licznik czasu, który ujawniał, że bohaterka upiornie długo stoi nad swoim beztrosko śpiącym chłopakiem. I już. W "Innym wymiarze" natomiast zaczyna się pokazywanie, a wraz z nim wyparowuje napięcie. Zdecydowanie wolałem nerwowo przeszukiwać kadr w poszukiwaniu najdrobniejszych śladów zagrożenia, niż obserwować, jak komputerowy efekt czarnej mazi ostentacyjnie unosi się nad bohaterami. 
Uczucie towarzyszące oglądaniu "Innego wymiaru" to niestety nie strach, ale momentami nuda. Dlatego najciekawszy jest tu finał, w którym przez chwilę wydaje się, że wydarzyć się może wszystko. Mimo tych wszystkich uchybień i niedociągnięć film trzyma swój "Paranormalny" poziom. Nie spodziewajmy się jednak wielkiego kina lecz filmu do obejrzenia na raz.

OCENA FILMU:
FABUŁA: 6/10
AKTORZY: 5/10
MUZYKA: 5/10
SCENOGRAFIA: 6/10
EFEKTY SPECJALNE: 6/10
 
OCENA OGÓLNA: 6/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceny:

Oceny:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...