sobota, 8 października 2016

Plan ucieczki (2013) - Escape Plan

Akcja | Thiller     USA     1g. 56m.


Ray Breslin jest największym na świecie autorytetem w dziedzinie konstrukcji zabezpieczeń. Aby stworzyć zakład karny, z którego ucieczka nie będzie możliwa, analizuje wszystkie więzienia z najlepszymi zabezpieczeniami i uczy się jak przetrwać w więziennym środowisku.
Jego umiejętności zostają wystawione na próbę, gdy zostaje wrobiony i osadzony w więzieniu, które sam zaprojektował. Jego celem jest ucieczka i odnalezienie osoby, która wpakowała go za kratki. Reżyseria  Mikael Håfström
Scenariusz

Obsada:Sylvester Stallone Sylvester Stallone
Ray Breslin
Arnold Schwarzenegger Arnold Schwarzenegger
Emil Rottmayer
Jim Caviezel Jim Caviezel
Willard Hobbes
Faran Tahir Faran Tahir
Javed

Amy Ryan Amy Ryan
Abigail Ross
Sam Neill Sam Neill
Dr Emil Kaikev
Vincent D'Onofrio Vincent D'Onofrio
Lester Clark

Vinnie Jones Vinnie Jones
Drake

 

TRAILER:

Dodatkowe informacje:

PREMIERA: 2013-07-18 (świat), 2014-03-20 (dvd)
WYTWÓRNIA:
Summit Entertainment
Envision Entertainment Corporation
Emmett/Furla Films
KRAJ PRODUKCJI: USA
GATUNEK: Akcja | Thiller
CZAS TRWANIA: 116 minut
BUDŻET: 70 000 000 USD
 
PODSUMOWANIE: Jak dla mnie film rewelacyjny. Warto było obejrzeć, chociażby po to aby zobaczyć jak poradzą sobie dwie główne role. Niezły, trzymający w napięciu i inteligentny film akcji z dwoma weteranami kina sensacyjnego. Bardzo dobry scenariusz i reżyseria. Świetne role Jima Caviezela , Sylvestra Stallone i Arnolda Schwarzeneggera. Fabuła jak najbardziej interesująca i również ciekawie zrealizowana. Muszę powiedzieć że jak na stare lata to i Sylvester i Arnold dają radę, wiadomo że już nie mają tej iskry jak kiedyś ale w filmach i tak prezentują się dobrze a nawet i bardzo dobrze. Dobre kino z typowa dla swojego klimatu akcją. Wiadome przejaskrawione sceny, niesamowite umiejętności strzelaniny bijatyki podstępy. No wszystko to co powinno być w dobrym kinie akcji. No i do tego jest to jakoś w miarę sensownie pozbierane w całość. Fajny scenariusz, trzymający w napięciu i z paroma twistami + dwójka legend na ekranie - dla mnie bomba! Jasne że nierealistyczny, jasne że podobne filmy już były - ale ten miał wszystko zrealizowane na piątkę i za to tak wysoka ocena bo w kinie tego gatunku rzadko się to zdarza - to ma być rozrywka i była.
 
OCENA FILMU:
FABUŁA: 7/10
AKTORZY: 8/10
MUZYKA: 6/10
SCENOGRAFIA: 7/10
EFEKTY SPECJALNE: 7/10
 
OCENA OGÓLNA: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceny:

Oceny:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...