czwartek, 1 grudnia 2016

Armageddon (1998)

Sci  - Fi | Akcja     USA     2g. 30m.


Naukowcy NASA odkrywają, że do Ziemi zbliża się asteroida równa powierzchni stanu Teksas, pędząca w szybkością 35 000 kilometrów na godzinę. Jeżeli zderzy się z Ziemią, nasza planetę czeka nieuchronna zagłada. Szef NASA Dan Truman zdaje sobie sprawę, że zapobiec katastrofie może jedynie misja promu kosmicznego, której uczestnicy wylądują na asteroidzie, wywiercą w niej otwory i umieszczą w nich ładunki nuklearne.
Jedynym człowiekiem, który zdolny jest poprowadzić taka misję jest Harry Stamper, światowej klasy specjalista od wierceń naftowych. Los świata spoczywa w jego rękach...


Reżyseria: Michael Bay
Scenariusz

Obsada:
Bruce Willis Bruce Willis
Harry Stamper
Billy Bob Thornton Billy Bob Thornton
Dan Truman
Liv Tyler Liv Tyler
Grace Stamper
Ben Affleck Ben Affleck
A.J. Frost
Will Patton Will Patton
Charles Chick Chapple
Steve Buscemi Steve Buscemi
Rockhound
Peter Stormare Peter Stormare
Lev Andropov
Owen Wilson Owen Wilson
Oscar Choi

 

TRAILER:

 
 

Dodatkowe informacje:

PREMIERA:
1998-07-24 (kino), 1998-07-01 (świat), 2001-01 (dvd)
WYTWÓRNIA:
Touchstone Pictures
Jerry Bruckheimer Films
Valhalla Motion Pictures (współpraca produkcyjna)
KRAJ PRODUKCJI: USA
GATUNEK: Sci-Fi | Akcja
CZAS TRWANIA: 150 min/ wer. reż.: 153 minut
BUDŻET: 140 000 000 USD
 
PODSUMOWANIE: Klasyka gatunku a jednocześnie kino dostarczające dobrej, płynnej rozrywki i oferujące miłe spędzenie czasu. Udany mix elementów komediowych, katastroficznych, kina rodzinnego i Science Fiction. Film porządnie grający na emocjach. Świetna zagrana rola Willisa. Inteligentnie skonstruowana galeria postaci nafciarzy. Zjawiskowy Steve Buscemi i urokliwa Liv Tyler. Przekonywujący i wartościowy w swojej roli Billy Bob Thornton. Wiele fajnych dialogów i scenek rodzajowych. Doskonale zrealizowany , wciągający i nie pozwalający oderwać wzroku od ekranu. A także super klimat , świetne dialogi , zdjęcia , muzyka , dźwięk i efekty specjalne na najwyższym poziomie. Dla mnie bardzo piękny film,naprawdę jeden z najlepszych, trzyma w napięciu,sporo się dzieje za to również duży plus.Zawiera humor, ale też sceny wzruszające. Film pod względem wizualnym zrobiony idealnie. Polecam wszystkim gorąco !!!
OCENA FILMU:
FABUŁA: 8/10
AKTORZY: 9/10
MUZYKA: 8/10
SCENOGRAFIA: 8/10
EFEKTY SPECJALNE: 8/10
 
OCENA OGÓLNA: 8/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceny:

Oceny:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...