sobota, 3 grudnia 2016

Osaczony (2005) - Hostage

Dramat | Thiller   Niemcy | USA   1g. 53m.


Po przeżyciu osobistej tragedii, policyjny negocjator Jeff Talley (Bruce Willis) rezygnuje z pracy w Los Angeles i przyjmuje posadę szefa policji w sennym miasteczku Bristo Camino w hrabstwie Ventura. Jednak w pewien poniedziałkowy poranek jego spokojna egzystencja zostaje nagle zakłócona i wszystko wskazuje na to, że życie Talleya - tak zawodowe, jak i osobiste - zmieni się bezpowrotnie. Trójka nastolatków włamuje się na teren prywatnej posesji, skąd zamierza ukraść samochód. Na miejscu czeka ich jednak nieprzyjemna niespodzianka.
Warta wiele milionów dolarów posiadłość okazuje się prawdziwą twierdzą. Gdy złodzieje orientują się, że nie mają żadnych szans na ucieczkę, wpadają w panikę i biorą zakładników, stawiając Talleya w sytuacji, której tak bardzo pragnął uniknąć. Policjant zmuszony jest ponownie odegrać rolę negocjatora, aby ocalić uwięzioną rodzinę. Ale to, z czym ma do czynienia, jest o wiele groźniejsze, niż przypuszczał... 

Reżyseria:   Florent Emilio Siri
Scenariusz

Obsada:Bruce Willis Bruce Willis
Jeff Talley
Kevin Pollak Kevin Pollak
Walter Smith

Jimmy Bennett Jimmy Bennett
Tommy Smith

Michelle Horn Michelle Horn
Jennifer Smith
Ben Foster Ben Foster
Mars Krupcheck
Jonathan Tucker Jonathan Tucker
Dennis Kelly
Marshall Allman Marshall Allman
Kevin Kelly

Serena Scott Thomas Serena Scott Thomas
Jane Talley

 

TRAILER:


Dodatkowe informacje:

PREMIERA:
2005-09-16 (kino), 2005-03-09 (świat), 2005-12-05 (dvd)
WYTWÓRNIA:
Miramax Films
Stratus Film Co.
Cheyenne Enterprises
KRAJ PRODUKCJI: Niemcy, USA
GATUNEK: Thiller | Dramat
CZAS TRWANIA: 113 minut
BUDŻET: 52 000 000 USD
 
PODSUMOWANIE: Zaskakująco dobry thriller sensacyjny, trzymający w napięciu i pełen różnych intryg, gdzie trzeba nam nieco pogłówkować, kto jest po czyjej stronie. Film posiada wiele zalet, dla których warto go obejrzeć. Bardzo ciekawie prezentują się portrety psychologiczne włamywaczy. Dodać należy, że Bruce Willis jak zwykle stanął na wysokości zadania. Wyciągnął z roli, jaką przyszło mu odegrać, wszystko co się dało. Można też wspomnieć o efektach specjalnych. Utrzymują one wysoki poziom współczesnego kina i nie pozostawiają wiele do życzenia. Generalnie nie ma się pod tym względem do czego przyczepić. Króciutko podsumowując: Jeżeli jesteś fanem kina akcji, tudzież znakomitego warsztatu aktorskiego Bruce’a Willis’a, nie pożałujesz. 
 
OCENA FILMU:
FABUŁA: 7/10
AKTORZY: 7/10
MUZYKA: 7/10
SCENOGRAFIA: 6/10
EFEKTY SPECJALNE: 7/10
 
OCENA OGÓLNA: 7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Oceny:

Oceny:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...